Oblíbené odkazy

Nabídka štěňat

Ferry Jakubská hůrka

MÍrný, mazlivý a chytrý pejsek. Děti na něm mohou štípat dříví, má je moc rád, hraje si s nimi a dává pozor, aby jim neublížil. 
- zdravý
- chytrý. Velice brzy porozuměl povelum. Teď - v devíti měsících - občas dělá, že jim nerozumí, ale to patří k věku 😀 
Je to skvělý pes a jsme moc spokojeni 🙂
Královi
 

Fram Jakubská hůrka

Abych se nejprve trochu představil. Jmenuji se Fram, jsem Český horský pes, mám klidnou a vyrovnanou povahu. Pocházím z chovné stanice Jakubská húrka chovatelky p. Hutařové z Jihlavy kde jsem se narodil matce Anabel a otci Nero. V prvních dnech svého života jsem vyrůstal ve smečce kde jsem se musel prosadit, to my dalo životní sílu a nebojácnost, což se my hodilo u nových majitelů. Ti mne odvezli do Chomutova kde na mne čekala kamarádka Autorita. Ta mi pomohla rychle se adaptovat a zapomenout na to, že mne odtrhly od matky a sourozenců. Rychle jsem se rozkoukal a zapojil do výcviku a hlídání ovcí a celé zahrady. Učení mi jde dobře aspoň podle toho že vždy když něco správně udělám dostanu piškotek. Jen slepice se mi nelíbí, ale jsou dobré, moc mi chutnají a snadno se loví. Taky už vážím 26kg a v kohoutku mám 54cm na můj věk 6 měsíců to docela jde, nebudu žádný ořezávátko. Páníček a panička tvrdí že je to tím že pocházím z kvalitní chovné stanice. Proto se mnou a Autoritou chodí na procházky do lesa, kde proháníme srnčí a vysokou a tím se udržuji v dobré kondici. Musím končit. Jen jsem chtěl aby všichni věděli, že žiju a jsem v pohodě.

PS: Toto hodnocení jsem nepsal jen diktoval.

Gaius Cesar Jakubská hůrka
Chceme se zmínit o životě našeho psíka Rona.  Co říci .  Je to velmi veselý pejsek, učenlivý, hravý, všímavý i zlobivý.  Prozatím umí přiběhnout na zavolání, usednout, popřípadě lehnout.  Už pochopil, když se řekne na místečko a ví, že si má jít do pelíšku, když obědváme...Velmi poslušný na příkaz "půjdeme čůrat", sám už vyběhne ven, udělá si potřebu a zase se vrátí domů. Samozřejmě, že čekáme...   Loužičky nedělá vůbec. Je naučený i v noci, kolem 3. hod, vyběhne, vrátí se a spí dál až do rána...
To jsou návyky , chválíme jej, odměňujeme jej, je opravdu velmi chytrý.  
Život s ním se nám změnil, jsme rádi, že jej máme a myslím si, že je zde opravdu šťastný. Má velký prostor na běhání, chodíme s ním ven, do terénu...
Ještě jednou zdravíme, mějte se hezky.
S pozdravem, Havránkovi.
 
 
 
Faun Jakubská húrka
Začátkem září jsme si z Jihlavy přivezli domů nového člena rodiny - Štěpána (Fauna). Když jsme se z jara rozhodli, že chceme psa, tak plemeno bylo jasné. Asi dva roky jsme hledali informace a zvažovali, zda do toho jít. Dnes už víme, že jsme se rozhodli více než správně. Nakonec rozhodnutí přišlo ráz na ráz a jsme moc rádi, že řada vyšla právě na nás. Jiného psa už si nedovedeme představit, úplně jsme mu propadli. Štěpán je velmi chytrý a vnímavý. Už přesně ví, co se po něm chce, ale někdy si ještě dělá rozhodnutí po svém, ale to se všechno dožene na výcviku po novém roce. Teď v 5-ti měsících zvládá povely: sedni, lehni, pac, ke mně, zůstaň a volno. Je přátelský, chtěl by pohladit od každého, koho potká. Má rád psy i malé děti. Náš devítiletý syn získal chlupatého bráchu, který už přesně ví, že na něj si může dovolit jejich divokou hru, ale na ostatní děti, hlavně menší, ne. Nejraději je, když může být s námi, ale nevadí mu být v kotci, kde tráví noc. Od chvíle, kdy jsme si ho přivezli to zvládá skvěle, zaštěká jen výjimečně. Miluje procházky lesem, momentálně nejraději běhat v listí. Zdá se, že bude mít rád vodu. Doma ho čekal kocour Milouš, se kterým by chtěl být kamarád, ale zatím se jim to moc nedaří, protože mu vždycky uteče. Z jedné misky asi jíst nebudou, ale nemají spolu problém.
Děkujeme rodině Hutařovým za bezvadný přístup, milou komunikaci a skvělého parťáka. Těšíme se na chvíle strávené s ním a myslím si, že u jedno určitě nezůstaneme.
Michaela, Marek a Onďa Novákovi z Hostišové u Zlína