Oblíbené odkazy

Hubert Jakubská hůrka

K Hubertovi: je to úžasný společník a výborný parťák, který má v sobě neskutečné množství energie. Tu se nám ne vždy daří zkrotit (procházkami, hrami...) Miluje lidi, děti, ostatní psy - někteří jsou k němu přátelští, u jiných odhadneme, že se jim raději vyhneme. Miluje vodu, pravidelně skotačí v místním potoce a občas skočí i do rybníka. Snažíme se z něj vychovat poslušného psa, abychom s ním mohli chodit po horách i se pohybovat ve společnosti. Je neskutečně socializovaný, až nám to přijde líto, že se má i k cizím, Na druhé straně nemáme problém s jeho hlídáním, což jsme vyzkoušeli nedávno. Navíc budí díky jeho vzhledu velkou pozornost a myslím, že tomuhle plemenu děláme v blízkém okolí pěknou reklamu😊Ani jednou jsme nezalitovali, že jsme si vybrali tuhle rasu.

Harry Jakubská hůrka

s pejskem jsme velmi spokojeni, nejsou s ním žádné problémy ani po zdravotní stránce či jiné, kromě takového toho "vystrkování růžku" a zkoušení co může nebo ne je to hotové zlatíčko, mazel a možná bych i řekla že už i rozmazlenec ☺️ skvělý hlídač a ochranář, dlouhé procházky jsou jeho stejně tak i voda a plavání. Jsme velmi spokojeni a ještě jednou mockrát děkujeme za tak úžasného pejska.

 

Herry Jakubská hůrka

Jmenuji se Max - Herry
Narodil jsem se 19.3.2021 v chovatelské stanici Sandry Hutařové. Kde si mě mí páníčkové vybrali. Po domluvě se na mě přijeli podívat, ale byl jsem moc malý a více mě zajímali sourozenci. Ale i tak si mě oblíbili, že si pro mě 8.5.2021 přijeli. a odvezli mě do nového domova - Chomutov. měl jsem připravené hračky a taky pelíšek. Stali jsme se velkými kamarády. Při venčení jsem si našel spoustu kamarádu - Jimmy , Rexe, Belu a Amálku. Chodili jsme se spolu venčit, protože si mě oblíbili pro mojí kamarádskou povahu..V mých necelých 6. měsících mám 28kg. Chodíme na psí hřiště kde mě učí cvičit jenže jsem svéhlavý tak to dá trochu práce, ale stejně spolu zažíváme spoustu legrace. Jinak by jsme chtěli poděkovat chovatelce za situace kdy jsme si nevěděli rady tak nám vždy vstřícně a ochotně poradila.

Hella Jakubská hůrka 

Hella je úžasný pejsek, který k nám do rodinky úplně zapadl. Lásky od nás a od dětí má až až. Výcvik je ale někdy opravdu oříšek. Každý týden s ní i docházíme na cvicak, kde má možnost se také vyřadit a vybehat s ostatníma. Někdy bych řekla, že poslouchá podle nálady a podle zvolených pamlsku 😅

Homér Jakubská hůrka

Niečo pred tromi mesiacmi sme si domov priniesli malé čierno-biele čudo.
Homér alias Dante z Jakubskej Hurky. Od prvej chvíle si získal srdce celej našej rodiny ale hlavne moje. Prechádzame si obdobím kúsania, čo neschováme to si ukradne.
Najviac zo všetkého miluje naháňačku a schovávačku. Občas, teraz v piatom mesiaci trpíme selektívnou hluchotou, nepočuje a nevidí ma 🙂 Je to riadne číslo 🙂
Teraz poďme k tomu, čo vie a aký okrem toho lapajenia je. Vie si sadnúť, ľahnúť, zostať, privolanie “ku mne”, zaradiť sa “k nohe”, kráčať na vôdzke pri nohe na povel “spolu”. Aportuje, len keď sa mu chce hrať a baví ho to len chvíľočku, ale zato nosí aport šprintom. Je to náš maznák. Na sedačke Vás nikdy nenechá opustených, dokonca sa občas tlačí aj na kolená, škrabkanie a hladkanie miluje.. Prechádzky zvládame aj bez vôdzky na voľno aj keď po pár stretoch so srnkami, ešte máme na čom pracovať. Už sme sa prihlásili na cvičák aby sme popracovali na socializácii. Sme radi, že ho máme, že ho máme.
Zitka
Prašník, Slovensko

Fanny Jakubská hůrka

Byl jsem požádán o napsání recenze na naší psí slečnu Lindu (Fanny) a protože recenze může dobře posloužit případným zájemcům o toto plemeno, rozhodl jsem se sednou a napsat pár řádků. Budu se snažit popsat všechny naše postřehy, zkušenosti a poznatky, které jsme získali za prvních sedm měsíců soužití s Lindou a snažit se nepsat hlouposti.

Důležitá věc: krmení. Naše dřívější zkušenosti ohledně denních krmných dávek vzaly za své. (12 let Berňáci – hlídání váhy). Linda je naprosto někde jinde. Od začátku jsme krmili prémiovým krmením, ale Linda byla stále hladová. Samozřejmě jsme přidávali ovoce, co dala zahrada a občas vajíčko a jogurt. Rovněž syrové a vařené hovězí maso. V září a v říjnu nám dozrávaly jahody, maliny a borůvky, které si pak už trhala i sama. To se nám moc nelíbilo, protože trhala i nezralé plody. Jablka má také velmi ráda. Po konzultaci denních dávek s veterinářem a chovatelem panem Hutařem jsme přešli na mnohem jednodušší hlídání váhy, a to pokud jdou počítat lehkým pohmatem žebra, je váha v pořádku. Denní dávky jsme nakonec skoro zdvojnásobili. Velmi rychle se váha zlepšila a Linda se i zklidnila. Chodíme na vycházky jednou až dvakrát denně, což představuje 3,5 až 8km. Ona samozřejmě má těch km v nohou mnohem více. Na velikosti pozemku, který máte nezáleží, protože ten si okouká a očichá. My máme 2000m2 což je dobré na míčové hry, ale to nestačí. Potřebuje poznávat nové věci. Její srst je jako nejkvalitnější prachové peří. Má ráda čerstvou vodu, nejlépe v koupelně puštěnou v bidetu. Někdy mi připadá, že nejvíc poslouchá, když na ní šeptám. Zvýšený hlas moc nemusí. Velmi ráda si hraje s kameny. Okousala nám keře lískových ořechů, rybízu, borůvku i mladou jablůňku. Takže nyní máme cca 13 keřů a stromků chráněných skružemi z pletiva.

Co říci závěrem. Je velmi chytrá, mazaná a pořád na nás něco zkouší. S ní se určitě v následujících 10. až 12. letech nudit nebudeme. Toto plemeno je dle mého názoru pouze pro aktivní zdravé jedince. Pokud někdo vybírá psa jako kamaráda na gauč, ublíží sobě i psovi.

Né nepodstatná věc závěrem. Při výběru psa jsme navštívili několik chovných stanic. Někde nás přivítala štěňata v kuchyni, někde v garáži, nebo špína a štěňata v chlívku na slámě. V Chs Jakubská hůrka čisto, kotce a i když menší, ale čistý travnatý výběh.

Novotný Ladislav

Ferry Jakubská hůrka

MÍrný, mazlivý a chytrý pejsek. Děti na něm mohou štípat dříví, má je moc rád, hraje si s nimi a dává pozor, aby jim neublížil. 
- zdravý
- chytrý. Velice brzy porozuměl povelum. Teď - v devíti měsících - občas dělá, že jim nerozumí, ale to patří k věku 😀 
Je to skvělý pes a jsme moc spokojeni 🙂
Královi
 

Fram Jakubská hůrka

Abych se nejprve trochu představil. Jmenuji se Fram, jsem Český horský pes, mám klidnou a vyrovnanou povahu. Pocházím z chovné stanice Jakubská húrka chovatelky p. Hutařové z Jihlavy kde jsem se narodil matce Anabel a otci Nero. V prvních dnech svého života jsem vyrůstal ve smečce kde jsem se musel prosadit, to my dalo životní sílu a nebojácnost, což se my hodilo u nových majitelů. Ti mne odvezli do Chomutova kde na mne čekala kamarádka Autorita. Ta mi pomohla rychle se adaptovat a zapomenout na to, že mne odtrhly od matky a sourozenců. Rychle jsem se rozkoukal a zapojil do výcviku a hlídání ovcí a celé zahrady. Učení mi jde dobře aspoň podle toho že vždy když něco správně udělám dostanu piškotek. Jen slepice se mi nelíbí, ale jsou dobré, moc mi chutnají a snadno se loví. Taky už vážím 26kg a v kohoutku mám 54cm na můj věk 6 měsíců to docela jde, nebudu žádný ořezávátko. Páníček a panička tvrdí že je to tím že pocházím z kvalitní chovné stanice. Proto se mnou a Autoritou chodí na procházky do lesa, kde proháníme srnčí a vysokou a tím se udržuji v dobré kondici. Musím končit. Jen jsem chtěl aby všichni věděli, že žiju a jsem v pohodě.

PS: Toto hodnocení jsem nepsal jen diktoval.

Gaius Cesar Jakubská hůrka
Chceme se zmínit o životě našeho psíka Rona.  Co říci .  Je to velmi veselý pejsek, učenlivý, hravý, všímavý i zlobivý.  Prozatím umí přiběhnout na zavolání, usednout, popřípadě lehnout.  Už pochopil, když se řekne na místečko a ví, že si má jít do pelíšku, když obědváme...Velmi poslušný na příkaz "půjdeme čůrat", sám už vyběhne ven, udělá si potřebu a zase se vrátí domů. Samozřejmě, že čekáme...   Loužičky nedělá vůbec. Je naučený i v noci, kolem 3. hod, vyběhne, vrátí se a spí dál až do rána...
To jsou návyky , chválíme jej, odměňujeme jej, je opravdu velmi chytrý.  
Život s ním se nám změnil, jsme rádi, že jej máme a myslím si, že je zde opravdu šťastný. Má velký prostor na běhání, chodíme s ním ven, do terénu...
Ještě jednou zdravíme, mějte se hezky.
S pozdravem, Havránkovi.
 
 
 
Faun Jakubská húrka
Začátkem září jsme si z Jihlavy přivezli domů nového člena rodiny - Štěpána (Fauna). Když jsme se z jara rozhodli, že chceme psa, tak plemeno bylo jasné. Asi dva roky jsme hledali informace a zvažovali, zda do toho jít. Dnes už víme, že jsme se rozhodli více než správně. Nakonec rozhodnutí přišlo ráz na ráz a jsme moc rádi, že řada vyšla právě na nás. Jiného psa už si nedovedeme představit, úplně jsme mu propadli. Štěpán je velmi chytrý a vnímavý. Už přesně ví, co se po něm chce, ale někdy si ještě dělá rozhodnutí po svém, ale to se všechno dožene na výcviku po novém roce. Teď v 5-ti měsících zvládá povely: sedni, lehni, pac, ke mně, zůstaň a volno. Je přátelský, chtěl by pohladit od každého, koho potká. Má rád psy i malé děti. Náš devítiletý syn získal chlupatého bráchu, který už přesně ví, že na něj si může dovolit jejich divokou hru, ale na ostatní děti, hlavně menší, ne. Nejraději je, když může být s námi, ale nevadí mu být v kotci, kde tráví noc. Od chvíle, kdy jsme si ho přivezli to zvládá skvěle, zaštěká jen výjimečně. Miluje procházky lesem, momentálně nejraději běhat v listí. Zdá se, že bude mít rád vodu. Doma ho čekal kocour Milouš, se kterým by chtěl být kamarád, ale zatím se jim to moc nedaří, protože mu vždycky uteče. Z jedné misky asi jíst nebudou, ale nemají spolu problém.
Děkujeme rodině Hutařovým za bezvadný přístup, milou komunikaci a skvělého parťáka. Těšíme se na chvíle strávené s ním a myslím si, že u jedno určitě nezůstaneme.
Michaela, Marek a Onďa Novákovi z Hostišové u Zlína